ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA OPAVA-MALÉ HOŠTICE- PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE
Základní školaMateřská školaDružinaJídelna
Aktuality
O nás
Organizace šk. rokuKalendářSmartClass TeacherSmartClass StudentLOGO Škola onlineZájmové kroužkyFotogalerie
Dokumenty
Rodiče a škola
Projekty a granty
Aktuality
O nás
Organizace šk. rokuKalendářSmartClass TeacherSmartClass StudentLOGO Škola onlineZájmové kroužkyFotogalerie
Dokumenty
Rodiče a škola
Projekty a granty
Adresa

Dvořákova 37
Opava - Malé Hoštice
747 05

Email

reditel@skolamalehostice.cz

Telefon

553 765 151
739 479 886

Mapa

IČO: 70 999 368
IZO: 600 143 007
ČÚ: 181709659/0300
ID: w9wmf6f

Projekt - Den s knihou

Poslední den před velikonočními prázdninami patřil projektovému dni, nazvaném "Den s knihou." V první hodině žáci jednotlivých ročníků pracovali s textem. Text byl přizpůsoben věku dítěte. V této hodině si žáci rozvíjeli porozumění textu s oporou o metodiku mezinárodního výzkumu PIRLS – Metodika PIRLS se opírá o čtyři úrovně porozumění textu (1. vyhledávání informací, 2. vyvozování závěrů, 3. interpretace a integrace myšlenek, 4. posuzování textu).

Druhou hodinu jsme začali shromážděním ve školní družině, kde jsme přivítali vzácného hosta - starostku MH Mgr. M. Konečnou. Přišla nás navštívit se záměrem, aby nás seznámila s její oblíbenou knížkou z dětství. Tou byla kniha od J. V. Plevy - Malý Bobeš. O této knížce p. starostka dovedla poutavě vyprávět a zároveň nám z ní přečetla pár úryvků. Bylo to velmi zajímavé a příjemné setkání.

V dalších hodinách třídní učitelky se svými žáky postupně navštěvovaly místní knihovnu. Přivítala je milá paní Vaňková, která měla pro každou třídu připravený program, za což ji moc děkujeme.

Nakonec si sami žáci zahráli na spisovatele a ilustrátory knih. Ti nejmenší vytvářeli leporela, starší žáci vyráběli komiksy a nejstarší psali už jako zkušení spisovatelé na PC - zamýšleli se nad školou našich babiček a školou dnes. S některými ukázkami prací našich žáků se můžete blíže seznámit v připravovaném školním časopise. Ale pokud jste netrpěliví, třeba něco uvidíte v naší fotogalerii. :-)))